Kaasujalka

Nelipyörä on nyt myös Renault- ja Dacia-jälleenmyyjä Lappeenrannassa

Julkaissut:

|

5.9.2025

|

Kirjoitettu kategoriaan:

Nelipyörä on nyt myös Renault- ja Dacia-jälleenmyyjä Lappeenrannassa

Renaultin ja Dacian henkilö- ja pakettiautojen myynti- ja huoltopalvelut uudistuvat Lappeenrannan alueella, kun Nelipyörä Oy aloittaa virallisesti jälleenmyyjänä 1. lokakuuta 2025.

Nelipyörä Oy:n toimipiste sijaitsee keskeisellä paikalla Lappeenrannassa, ja sen tavoitteena on tuoda asiakaslähtöinen, luotettava ja ystävällinen palvelu lähelle alueen autoilijoita.

-Molempien merkkiemme markkinaosuudet ovat olleet kasvussa tänä vuonna ja mallistomme on mitä parhaimmassa kunnossa. Uskon, että Nelipyörän vahvan tekemisen ja asiakaslähtöisen palveluasenteen avulla saamme toteutettua kasvustrategiamme Lappeenrannan talousalueella, sanoo maahantuonnin toimitusjohtaja Heikki Vuorinen.

Lue myös: Nelipyörä Seinäjoki avaa ovensa tänään – Kaasujalka

Renault ja Dacia -brändit sopivat mainiosti Nelipyörän arvoihin – neljään pyörään: luotettavuuteen, rehellisyyteen, vastuullisuuteen ja ystävällisyyteen. Odotamme innolla toiminnan käynnistämistä ja asiakaskohtaamisia Lappeenrannassa, kertoo Nelipyörä Oy:n toimitusjohtaja Johan Lillbroända.

 

Jaa tämä artikkeli

Muita saman merkkisiä koeajoja

Nelipyörä on nyt Tampereella – S-Etukortilla Bonusta autoilijan palveluista
Road Mobility Services ostaa Kirkkonummen Rengaspisteen
Driftingin kansainvälinen megatapahtuma Hämeenlinnaan Ahvenistolle

Tietoa julkaisijasta

Mika

Kirjoita vastaus

Vastaa

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *